Wprowadzenie


…. Z przymrużeniem oka… ....ZŁOTE MYŚLI MAMY WSPANIAŁEGO SYNKA I CÓRECZKI....
"Spójrz w oczy dziecka zobaczysz Boga."

- Phil Bosmans


"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

- Paulo Coelho

"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."
- Józef Ignacy Kraszewski

wtorek, 8 maja 2012

DYSCYPLINA...pamiętne wyjście do restauracjiWięc mam nową książkę, a nawet dwie :)
Heidi Murkoff  "Drugi i trzeci rok życia dziecka"
oraz
Monika i Marcin Gajdowie "Rodzice w akcji".

Kiedy, tylko Synuś poszedł spać "rzuciłam" się na książkę  "Drugi i trzeci rok życia dziecka", 
a dokładnie na tematy: 

DYSCYPLINA. USTALANIE GRANIC, BUNT itd. 

Ktoś pomyśli, że to trochę za wcześnie. Niestety, ale Maluszek daje nam popalić.

Dziś byliśmy w trójkę, ja, mężuś i synuś w restauracji, chcieliśmy coś przekąsić po zakupach. Dla Synusia wzięłam jego ulubione danie w słoiczku, aby mógł jeść razem z nami. Niestety, przeżyliśmy mały horror. Tak horror! Synek jeść nie chciał, a skoro On nie był głodny, my też wg niego jeść nie powinniśmy :/ Zaczął skakać po krześle, wchodzić na stół. Przez chwilę zajął się solniczką, więc my zadowoleni rzuciliśmy się na jedzenie :), ale to była chwila, bo już po minucie solniczka się rozbiła robiąc okropny hałas i zwracając uwagę wszystkich klientów restauracji. Zdesperowani i głodni puściliśmy Maluszka na podłogę, aby sobie pobiegał. Kiedy my pochłanialiśmy w przyspieszonym tempie jedzenie, Synek oblizał wszystkie okna, poprzewracał krzesła i dopadł się do wieszaka. 
Dodam tylko, że w restauracji spędziliśmy góra 20 min. 

.....tak więc...
 szukam pomocy w tej książce :) Znalazłam już parę fajnych rad, ale czy one pomogą, tego nie wiem. Trochę liczę na cud ;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz.