Wprowadzenie


…. Z przymrużeniem oka… ....ZŁOTE MYŚLI MAMY WSPANIAŁEGO SYNKA I CÓRECZKI....
"Spójrz w oczy dziecka zobaczysz Boga."

- Phil Bosmans


"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

- Paulo Coelho

"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."
- Józef Ignacy Kraszewski

środa, 18 marca 2015

Ewa Błaszczyk. Lubię żyć 2/52

tak się zastanawiam czy mam jakąś naj, naj książkę
...hmmm
...chyba nie...

..często te które akurat czytam są naj....
...czasem wspominam...

"Danuta Wałęsa Marzenia i tajemnice" Piotr Adamowicz
 /bo to o kobiecie twardej, która miała ciężko i nie narzekała - teraz ja mam dwójkę i ledwo żyję/

lubię Sagę Zmierzch, książka o miłości  /film też uwielbiam/

kolejna książka o miłości, którą wspominam to "Potop" /Oleńka i Kmicic/

w pamięci mam też "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery


Wszystkie książki czytam jednym tchem, wyobrażam sobie ten świat , bohaterów - uwielbiam to!


2/52

Przeczytam 52 książki w 2015 roku

uwielbiam książki o silnych kobietach

..a to jedna z nich...Ewa Błaszczyk. Lubię żyć - Błaszczyk Ewa, Litorowicz-Siegert Agnieszka


"Czternaście lat temu Ola, córka Ewy Błaszczyk zapadła w śpiączkę. Od tej pory Ewa o swoim życiu mówi: „zadane”.  Do poradzenia sobie, do nie-zwariowania. Ewa nie oszalała z rozpaczy, nie wyniosło jej na margines, nigdzie nie uciekła. Przeciwnie – starała się nadać sens nieszczęściu, które spotkało ją i Olę. „Ola to nami zrobiła” mówi o powstaniu Fundacji Akogo i kliniki Budzik. Myśl, że córka ma tu misję do spełnienia, trzyma Ewę przy życiu. A jakie to życie? Morderczo trudne, polegające na poświęceniu? Też. Ale jest coś więcej. Ewa nie straciła apetytu na własne życie. Na bycie aktorką, kupowanie sukienek, picie wina. O tym jest ta książka. O chęci życia, a nie tylko przetrwania.
Seria dwudziestu rozmów to opowieść o rzeczach bardzo poważnych i zupełnie błahych. O świadomości uwięzionej w umyśle człowieka w comie i o perfumach, które lubi mama dziewczynki pogrążonej w śpiączce. O urządzaniu domu i kryzysach. O pieniądzach i mężczyznach. O miłości i samotności. O Budziku, o pokoleniowych obowiązkach, o przyjaźniach i podróżach. O Oli i drugiej córce Mani. O relacji z Bogiem, o nadziei i jej braku.
Miesza się wszystko. Tematy lekkie nie odbierają powagi trudnym. Ewa mówi swoim językiem, czasem płacze, czasem klnie. Jest prawdziwa, kolorowa, jasna albo ciemna. Poznajemy ją w różnych nastrojach i okolicznościach. Poznajemy kobietę, która mimo nieszczęść jakie ją spotkały chce żyć i cieszyć się życiem." opis ze strony Empik.com


Książka fajnie napisana. Czyta się ją szybciutko. Dla mnie to pozycja obowiązkowa...o silnej kobiecie, która po mimo podwójnej tragedii nie traci uśmiechu na twarzy. Polecam.

2 komentarze:

  1. Tę książkę chętnie bym przeczytała, podziwiam p. Ewę za jej pracę i zaangażowanie i za to, że nie załamała się pomimo tragedii. Oglądałam wywiad z nią. Wspaniała kobieta

    OdpowiedzUsuń
  2. ja rowniez podziwiam Pania Ewe. nawet nie wiedziałam, że pisze?! ps. genialne te zdjęcia u góry:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz.