Wprowadzenie


…. Z przymrużeniem oka… ....ZŁOTE MYŚLI MAMY WSPANIAŁEGO SYNKA I CÓRECZKI....
"Spójrz w oczy dziecka zobaczysz Boga."

- Phil Bosmans


"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

- Paulo Coelho

"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."
- Józef Ignacy Kraszewski

czwartek, 16 kwietnia 2015

Pełna MOC możliwości. Jacek Walkiewicz 4/52


4/52"Pomyśl o swoich sukcesach. One nie są dziełem przypadku. Żadne „udało się”, „samo wyszło”, „przy okazji”. Okazje pojawiły się na Twojej drodze. Ale to Ty schyliłeś się, podniosłeś je, włożyłeś w nie pasję, ciężką pracę, upór i odniosłeś sukces. Czytelniku! Pomyśl o swoich marzeniach. Wiesz, po co są? Żeby je spełniać! Pomyśl o odwadze. Odwaga składa się z czterech elementów. Odwaga to zaufanie do siebie, ryzyko, decyzje i zaangażowanie. Te składowe — dążenie do sukcesu, pasja, praca, marzenia, odwaga — łączą się ze sobą w obraz spełnionego życia. Dają nam pełną MOC możliwości. O tym właśnie opowiadał Jacek Walkiewicz słuchaczom TEDxWSB we wrześniu 2012 roku we Wrocławiu.

Książka, którą trzymasz w ręku, stanowi rozwinięcie tamtego wykładu. Za pośrednictwem internetu przesłanie autora dotarło do wielu ludzi, może również do Ciebie. Zaczęły spływać e-maile, pytania, prośby o pomoc w wychodzeniu na prostą, na drogę do pełni możliwości. Jacek Walkiewicz nie był w stanie każdemu z pytających odpowiedzieć indywidualnie. Dlatego postanowił zrobić to zbiorowo — właśnie za pośrednictwem tej książki.Źródło

Pełna moc możliwości - Walkiewicz Jacek

Cytaty z książki:

"To zabawne, że można się inspirować własnymi słowami. Dlatego prowadzę inspirownik, w którym notuję swoje przemyślenia, zapisuję cytaty i wszystko, co wydaje mi się istotne." 

..sama mam taki "inspirownik", w którym notuję różne ciekawe rzeczy, zapisuję tam tytuły książek, które chcę przeczytać , filmy, cytaty itd.

W książce znajdziemy dużo myśli, które są oczywiste, ale o nich zapominamy:

"Ale po burzy i deszczu przychodzi pokój i oczyszczenie, tak w życiu nadzieja podpowiada, aby przeczekać i poczekać, bo po nocy przyjdzie dzień."

"Moje decyzje są najlepsze, ponieważ są moje i biorę za nie odpowiedzialność. Do tych dobrych decyzji doszedłem dzięki doświadczeniu, a doświadczenie zdobyłem dzięki złym decyzjom."

"Mądrzy ludzie mówią: nie kłam. Jeśli bowiem potrafisz kłamać, to możesz również ukraść, a jeśli będziesz w stanie ukraść, to możesz nawet zabić."

"Jeśli nie umiesz latać, biegnij.
Jeśli nie umiesz biegać, choć.
Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się.
Ale bez względu na wszystko - posuwaj się naprzód." -Martin Luter King


"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie."-Peter Drucker


Fajna, pozytywna książka.

3 komentarze:

  1. Jeden cytat sobie zapożyczyłam :) Fajna książka.

    OdpowiedzUsuń
  2. lubie takie pozytywne wibracje:)

    OdpowiedzUsuń
  3. ta prawda, czasami zapominamy o tym co oczywiste... a tym samym pozytywne nastawianie do życia ...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz.