Wprowadzenie


…. Z przymrużeniem oka… ....ZŁOTE MYŚLI MAMY WSPANIAŁEGO SYNKA I CÓRECZKI....
"Spójrz w oczy dziecka zobaczysz Boga."

- Phil Bosmans


"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

- Paulo Coelho

"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."
- Józef Ignacy Kraszewski

sobota, 3 października 2015

Życie na pełnej petardzie.....15/52


15/52

"Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość"
Ks. Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka

Życie na pełnej petardzie - Kaczkowski Jan, Żyłka Piotr


Jak żyć mocno i wartościowo. W całości i nie na niby. Jak żyć... na pełnej petardzie!
Ksiądz z powołania i podróżnik z pasji. Jan Kaczkowski. Ksiądz Jan Kaczkowski. Doktor teologii, który nie lubi katolicyzmu kucanego. Założyciel hospicjum w Pucku, który uczył lekarzy jak rozmawiać o śmierci z pacjentami. W dzieciństwie nie chodził na religię, a potem o mały włos nie otrzymałby święceń. Chory na nowotwór mózgu określa sam siebie onkocelebrytą, czyli człowiekiem, który jest znany z tego, że ma raka. Znany tak naprawdę z optymistycznego podejścia i wielkiej miłości do świata, którą dzieli się poprzez swoje opowieści. O to jedna z nich.
Książka, której nie da się łatwo zaszufladkować. Autobiograficzna opowieść, która uczy jak żyć prosto i czerpać z każdego dnia pełnymi garściami. O tym skąd pochodzi i dlaczego został księdzem. Co go inspiruje i jak radzi sobie z chorobą. A przede wszystkim o tym, jak mimo niepowodzeń i kłopotów nigdy nie stracić wiary i nadziei.


hmm...opis książki wg mnie nie ma za dużo wspólnego z samą książką...książka ma prawie 300 stron z czego niecałe 100 jest o życiu /fajne, ciekawe myśli/..reszta jest o seminarium - co mnie po prostu nie interesuje - dlatego męczyłam ją strasznie

6 komentarzy:

 1. Opis wygląda ciekawie ale jak to mówią grunt to dobrze się zaprezentować żeby sprzedać produkt. Mnie raczej też by nie interesowała część o seminarium.

  OdpowiedzUsuń
 2. opis rzeczywiście jest bardzo pociągający, obiecujący. Jestem ciekawa tej książki,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też po opisie byłam ciekawa..lubię czytać książki o życiu, motywujące..jednak w tej książce jest tego mało, więcej jest o problemach jakie miał Ks. kiedy chciał się dostać do seminarium itd

   Usuń
 3. Mówisz, że ogólnie 2/3 to klapa? zaczęłam czytac opis i myśle sobie - kurcze.. fajnie by było przeczytać:) ale.... po Twoich kilku zdaniach stwierdzam, że mnie też by zanudziła..

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli ogólnie, nie polecasz ? To jest coś na zasadzie autobiografii ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeśli interesuje cię jak się dostaje do seminarium to polecam :) ...jest to rozmowa pytanie i odpowiedź

   Usuń

Dziękuję za komentarz.