Wprowadzenie


…. Z przymrużeniem oka… ....ZŁOTE MYŚLI MAMY WSPANIAŁEGO SYNKA I CÓRECZKI....
"Spójrz w oczy dziecka zobaczysz Boga."

- Phil Bosmans


"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

- Paulo Coelho

"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."
- Józef Ignacy Kraszewski

niedziela, 1 maja 2016

Trudne emocje u dzieci. Dr Ross W. Greene / 30


"Bestseller dla rodziców dzieci w każdym wieku!
Twoje dziecko bywa nieposłuszne i zbuntowane, manipuluje innymi, domaga się wyłącznej uwagi? Jesteś zmęczony ciągłym testowaniem granic, dąsami oraz krzykiem i agresją? Odłóż na bok kary, nagrody i zakazy - naucz dziecko samodzielnego rozwiązywania problemów i radzenia sobie z emocjami.
Poznaj metodę rozwiązywania problemów poprzez współdziałanie, sprawdzoną w wielu rodzinach i szkołach na świecie. Współpracując z dzieckiem, nauczysz je umiejętności, których najbardziej mu brakuje: dostosowywania się, tolerowania frustracji i rozwiązywania problemów. Dziecko nie zachowuje się źle celowo, ono po prostu nie zna innego sposobu i potrzebuje twojej pomocy, aby nauczyć się reagować inaczej. Z tą książką nauczysz je pozytywnie reagować na codzienne sytuacje i wzmocnisz jego pewność siebie.
Dlaczego książka trafia w SAMO SEDNO?
- zawiera przydatny w pracy z dzieckiem formularz analizy trudności i nierozwiązanych problemów oraz konkretny plan działania wraz ze wskazówkami
- kładzie nacisk na faktyczne przyczyny niepożądanych zachowań u dziecka, a nie skupia się tylko na objawach
- pokazuje na przykładach wybranych rodzin, jak zastosować metodę działania w praktyce
- uczy, jak przewidywać wybuchy agresji i skutecznie im przeciwdziałać
"Obowiązkowa lektura dla wszystkich rodziców, nauczycieli i specjalistów próbujących wychowywać, wpierać i uczyć dzieci drażliwe, wybuchowe i sprawiające kłopoty wychowawcze." dr Thomas H. Ollendick, profesor Wydziału Psychologii Klinicznej Virginia Tech
O autorze:
Dr Ross W. Greene - pracuje na Wydziale Psychologii Virginia Tech, profesor Wydziału Psychiatrii w Harvard Medical School. Współpracuje z wieloma rodzinami, szkołami, ośrodkami terapeutycznymi i schroniskami dla nieletnich, prowadzi wykłady na całym świecie. "Źródło


CYTATY Z KSIĄŻKI:

"KAŻDE DZIECKO JEST GRZECZNE, JEŚLI POTRAFI!"

"(...) z niepożądanym zachowaniem mamy do czynienia wówczas, gdy nasze oczekiwania wobec dziecka przewyższają jego umiejętności adaptacyjne pozwalające na wykonywanie danego polecenia"

i kawałek tekstu, który kilka razy już słyszałam o Denisku i o mnie:

"O dzieciach sprawiających kłopoty wychowawcze mówi się wiele: że potrafi świetnie manipulować ludźmi, są uparte, nieposłuszne (...) o rodzicach takich dzieci (mówią): są bierni, pozwalają swoim pociechą na wszystko i nie potrafią ich zdyscyplinować.
Nie wierz w te opinie. Dzięki badaniom prowadzonym przez ostatnie 50 lat nasza wiedza na ten temat znacznie wzrosła. Można ją podsumować następująco: Dzieci sprawiające kłopoty wychowawcze są trudne, ponieważ brak im umiejętności, które pozwoliłyby im zachować się inaczej"

Fajna książka, która pomaga zrozumieć więcej..jeśli chodzi o rozwiązanie, to tu nie ma zaskoczenia: rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa.

1 komentarz:

  1. Mam jedna osobę, której ten tytuł mogę polecić.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz.