Wprowadzenie


…. Z przymrużeniem oka… ....ZŁOTE MYŚLI MAMY WSPANIAŁEGO SYNKA I CÓRECZKI....
"Spójrz w oczy dziecka zobaczysz Boga."

- Phil Bosmans


"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

- Paulo Coelho

"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."
- Józef Ignacy Kraszewski

sobota, 30 lipca 2016

Dominika Gwit / 32 ; Louis Vuitton /33


32
Dominika Gwit. Moja droga do nowego życia.


"Cała Polska śledziła, jak popularna aktorka i dziennikarka Dominika Gwit, znana z „Przepisu na życie”, „Na dobre i na złe”, „Singielki” oraz „Odważ(o)nych”, walczyła z otyłością. Gdy ta tryskająca radością życia dziewczyna schudła ponad 50 kg, olśniła widzów swoją spektakularną przemianą. Media huczały, portale plotkarskie zaliczały tysiące odsłon, zaś złośliwi tylko czekali, aż dosięgnie ją efekt jo-jo. Teraz głos zabiera sama Dominika i opowiada historię, w której odnajdzie się każda osoba walcząca z cyferkami na wadze. Jej słowa pomogą również bliskim każdego „grubaska” zrozumieć jego wewnętrzne zmagania. 


Autorka wyznaje, co zmotywowało ją do zmian, w jaki sposób schudła i dlaczego, mimo że nie jest już szczupła, czuje, że osiągnęła swój cel. Wyznaje też, w jaki sposób osiągnęła zawodowy sukces, choć życie nie raz rzucało jej kłody pod nogi. 


Książka Gwit zachęca nie tylko do zmian w trybie życia, ale do zastanowienia się nad swoim zdrowiem, poczuciem własnej wartości i życiowymi celami. Wyróżnione w tekście przemyślenia autorki mogą stać się drogowskazami dla każdego, kto skrycie marzy, by pójść w jej ślady. Publikację wzbogacają fotografie z różnych etapów życia Dominiki, w tym nigdy niepublikowane zdjęcia prywatne.
Od wydawcy:
Znamy ją jako „Grubą” z Przepisu na życie oraz uroczą Gosię z hitowej Singielki. Mało kto jednak wie, że ta uśmiechnięta dziewczyna z niewielkich Mostów pod Gdynią już jako dziecko występowała w musicalach, ma w kieszeni trzy dyplomy, pracowała w prestiżowej agencji prasowej, zaś „karierę” w Warszawie rozpoczęła... za kasą w księgarni! Ostatnio znów było o niej głośno, kiedy - ku zaskoczeniu publiczności - schudła ponad pięćdziesiąt kilogramów. Jak tego dokonała? Dlaczego uważa, że absolutnie każdy może osiągnąć sukces i to nie tylko w odchudzaniu, ale w każdej sferze życia? Zasypywana prośbami o porady w zakresie diety i ćwiczeń, Dominika Gwit postanowiła odpowiedzieć na nie książką, do której załącza nigdy niepublikowane prywatne zdjęcia. Wyznaje, dlaczego czuje, że osiągnęła swój cel, chociaż nie jest już szczupła, co sprawiło, że wzięła się za siebie oraz jak wyglądała jej codzienność podczas procesu odchudzania i później - z dala od fleszy i kamer. Opowiada też, dlaczego woziła ze sobą torbę ze strojem sportowym nawet do pracy, czemu pudełko na posiłek może stać się talizmanem oraz dzieli się historią zmagań z efektem jo-jo, który - jej zdaniem - nie jest porażką, ale ważną lekcją w dążeniu do dobrego zdrowia." Źródło


Książkę czyta się bardzo szybko...jest taka sobie...bardziej dla osób, które tak jak autorka zmagają się z nadwagą.

33

Stephanie Bonvicini
Louis Vuitton Francuska Saga


"Francja, rok 1854. 34-letni Louis Vuitton zakochuje się z wzajemnością w młodej córce bogatego młynarza. Clemence-Emilie wnosi do związku nie tylko dobry posag, lecz także prawdziwy talent biznesowy. Vuittonowie otwierają w centrum Paryża pierwszy sklep-warsztat, a nowy model torby podróżnej idealnie uzupełnia powstającą właśnie modę na turystykę. Mijają lata, ich nazwisko zyskuje rozgłos i szacunek, a marka rozkwita, produkując coraz bardziej luksusowe akcesoria.

Niniejsza książka to wspaniała historia biednego sieroty, który dzięki pracowitości i zręczności osiągnął światowy sukces. Dwa wieki historii Francji, bogata arystokracja, wzloty i upadki modowego giganta stanowią tło losów Louisa Vouittona, jego następców i ich imperium.Źródło

oj strasznie męczyłam tą książkę...pełno dat...Ciekawa biografia, ale napisana, jak dla mnie zbyt sztywno.

1 komentarz:

  1. Widziałam ostatnie zdjęcia Dominiki oraz wywiad z nią. Zdaje się, że wróciła z powrotem do starej wagi. Niestety efekt jo-jo ją dopadł plus zbyt duże obciążenie psychiczne. Nie poradziła sobie z presją. Szkoda, bo to odchudzanie kosztowało ją dość dużo wysiłku.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz.