Wprowadzenie


…. Z przymrużeniem oka… ....ZŁOTE MYŚLI MAMY WSPANIAŁEGO SYNKA I CÓRECZKI....
"Spójrz w oczy dziecka zobaczysz Boga."

- Phil Bosmans


"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

- Paulo Coelho

"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."
- Józef Ignacy Kraszewski

środa, 18 maja 2016

poniedziałek, 2 maja 2016

Mama

..mija kolejny rok...

nie wiem czy kiedyś uwolnię się od tej daty...może kiedyś będę podchodzić do tego spokojniej...może...

niedziela, 1 maja 2016

Trudne emocje u dzieci. Dr Ross W. Greene / 30


"Bestseller dla rodziców dzieci w każdym wieku!
Twoje dziecko bywa nieposłuszne i zbuntowane, manipuluje innymi, domaga się wyłącznej uwagi? Jesteś zmęczony ciągłym testowaniem granic, dąsami oraz krzykiem i agresją? Odłóż na bok kary, nagrody i zakazy - naucz dziecko samodzielnego rozwiązywania problemów i radzenia sobie z emocjami.
Poznaj metodę rozwiązywania problemów poprzez współdziałanie, sprawdzoną w wielu rodzinach i szkołach na świecie. Współpracując z dzieckiem, nauczysz je umiejętności, których najbardziej mu brakuje: dostosowywania się, tolerowania frustracji i rozwiązywania problemów. Dziecko nie zachowuje się źle celowo, ono po prostu nie zna innego sposobu i potrzebuje twojej pomocy, aby nauczyć się reagować inaczej. Z tą książką nauczysz je pozytywnie reagować na codzienne sytuacje i wzmocnisz jego pewność siebie.
Dlaczego książka trafia w SAMO SEDNO?
- zawiera przydatny w pracy z dzieckiem formularz analizy trudności i nierozwiązanych problemów oraz konkretny plan działania wraz ze wskazówkami
- kładzie nacisk na faktyczne przyczyny niepożądanych zachowań u dziecka, a nie skupia się tylko na objawach
- pokazuje na przykładach wybranych rodzin, jak zastosować metodę działania w praktyce
- uczy, jak przewidywać wybuchy agresji i skutecznie im przeciwdziałać
"Obowiązkowa lektura dla wszystkich rodziców, nauczycieli i specjalistów próbujących wychowywać, wpierać i uczyć dzieci drażliwe, wybuchowe i sprawiające kłopoty wychowawcze." dr Thomas H. Ollendick, profesor Wydziału Psychologii Klinicznej Virginia Tech
O autorze:
Dr Ross W. Greene - pracuje na Wydziale Psychologii Virginia Tech, profesor Wydziału Psychiatrii w Harvard Medical School. Współpracuje z wieloma rodzinami, szkołami, ośrodkami terapeutycznymi i schroniskami dla nieletnich, prowadzi wykłady na całym świecie. "Źródło


CYTATY Z KSIĄŻKI:

"KAŻDE DZIECKO JEST GRZECZNE, JEŚLI POTRAFI!"

"(...) z niepożądanym zachowaniem mamy do czynienia wówczas, gdy nasze oczekiwania wobec dziecka przewyższają jego umiejętności adaptacyjne pozwalające na wykonywanie danego polecenia"

i kawałek tekstu, który kilka razy już słyszałam o Denisku i o mnie:

"O dzieciach sprawiających kłopoty wychowawcze mówi się wiele: że potrafi świetnie manipulować ludźmi, są uparte, nieposłuszne (...) o rodzicach takich dzieci (mówią): są bierni, pozwalają swoim pociechą na wszystko i nie potrafią ich zdyscyplinować.
Nie wierz w te opinie. Dzięki badaniom prowadzonym przez ostatnie 50 lat nasza wiedza na ten temat znacznie wzrosła. Można ją podsumować następująco: Dzieci sprawiające kłopoty wychowawcze są trudne, ponieważ brak im umiejętności, które pozwoliłyby im zachować się inaczej"

Fajna książka, która pomaga zrozumieć więcej..jeśli chodzi o rozwiązanie, to tu nie ma zaskoczenia: rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa.

Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia /29


"„To jest czas miłosierdzia" – tym zdaniem papież Franciszek zapowiedział nadchodzący szczególny okres: Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia.
Czym jest Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia? Dlaczego został ogłoszony? Jakie wyjątkowe łaski są udziałem tego okresu? Jakie dary czekają na gorliwych chrześcijan, ale też jakie powinności na nich spoczywają?
Niniejsze opracowanie w ciekawy i bardzo przystępny sposób odpowiada na wszystkie najważniejsze pytania dotyczące nadchodzącego Roku Świętego, a także wskazuje, jak najlepiej i najpełniej przeżyć darowany nam szczególny czas. 
Wykorzystajmy otrzymaną łaskę. Otwórzmy się na Boże Miłosierdzie i głośmy je światu."